Reference a média


Literárna čajovňa 218 - 2021-02-21 

motivátorka Leona Pešková záznam živého vysílání rádia Slobodný Vysielač - o tom jak si přitáhnout práci, která nás naplňuje a baví a o Terapii psaním.

klikni na podtržený text a dostaneš se na podcast. 


"Pořád říkám, žádej, ptej se a bude ti dáno. A mě přišla do života úžasná technika a tou je TERAPIE PSANÍM tradááá. Jako za mě úplná peckaaaa, kterou doporučuje 10 psychiatrů z 11

Jako děcka, dozvíte se o sobě nevídané, neslýchané, můžete pravidelným "odfukováním" myšlenek zastavit brebentění hlavy, napojíte se více na sebe, vyléčíte, pochopíte....atd,atd - má to samé výhody. Vřele doporučuji Petra"

"Už před nějakým časem, jsem zaregistrovala něco málo o terapii psaním, ale nijak zvlášť se tím nezabývala. Později jsem si na FB přečetla pár příspěvků od Leony Peškové a říkala si "Ty jo, ta holka je fakt dobrá, kdo to vlastně je?" 

Požádala jsem ji o přátelství a bavila mě čím dál víc, až jsem narazila na článek "Chcete práci, která vás naplňuje a baví? Hlavně jí nehledejte" 

Tak tohle mě dostalo a k mému překvapení jsem zjistila, že právě Lea je autorkou Terapie Psaním. Objednala jsem si e-book, připravila deník a netrpělivě číhala na impulz k psaní. Cítila jsem, jak moc na sebe tlačím a věděla, že tudy cesta nepovede a tak jsem se rozhodla z toho vypsat. Teorii jsem měla samozřejmě zmáknutou a věděla, že všechny odpovědi mám v sobě, ale nestačila jsem se divit, kam až mě psaní zavedlo. Jak se najednou samy objevovaly vzpomínky, pocity, přicházela spousta vhledů, AHA-momentů, pochopení..... 

Úplně nejvíc na tom všem je, že k tomu nepotřebuji žádného průvodce, kouče, terapeuta. Vše se děje tak nějak samo, jen pozoruji tužku, klouzající po papíře a zhmotňování všeho zasunutého a uvězněného uvnitř mě.... Tohle je prostě opravdové sebepoznávání, dřív se mi stávalo, že si do mě občas někdo rýpnul: "Hele, nechtěla bys tak náhodou návod na život?" Tak teď už ho mám 

 Děkuji Leonko. "

Lenka

"Koupila jsem si od Leonky ebook Terapie Psaním a říkám si, no jo jen postup jak si mám udělat terapii psaním, pcha. To není nic pro mě. Úplně jsem zapomněla, že jsem kdysi psala dopis malé Pétě, který se mnou hezky zamával.  Dneska jsem dostala chuť napsat svůj příběh o práci, ale nakonec mě psaní dovedlo do úplného začátku mého dětství, kde postupně vznikl určitý blok, který se mi stále ukazoval v různých pracovních souvislostech. Já plakala, plakala. Od toho psaní cítím v sobě smutek, vím, že ještě něco vyleze. Tím jsem chtěla říct, že Terapie Psaním je úžasná a já si od Leonky převzala to, co v ebooku radí. Moc mi to pomohlo a všem rozhodně doporučuji.  Jsem zvědavá, kam mě to ještě zavede. Petra"

"Terapie psaním mě oslovila z toho důvodu, že od malička si píšu deníček a celkově miluju psaní, dokážu jím vyjádřit daleko víc, než slovy. Pořídila jsem si tedy e-book, že to vyzkouším. Dlouho jsem psaní odkládala, protože jsem si myslela, že vím, jaký efekt na mě bude mít, díky předchozím letům psaní deníku. Jeden den jsem už ale byla dá se říct zoufalá, hlavou mi běhalo kde co, všechny myšlenky světa a nešlo mi, ustálit se. Tak jsem si naštvaně řekla, jo, tak to teda zkusím, i když jsem moc nevěřila, že to k něčemu bude. Začala jsem psát a najednou jsem se přepla do psaní srdcem a ne hlavou. Řešení mých milionů otázek a starostí najednou leželo přede mnou černé na bílém a já konečně přišla na to, co opravdu se ve mně děje a odkud to vše pramení. Byla jsem fakt nadšená, protože jsem najednou přesně věděla, co mám pro sebe udělat, aby mi bylo líp. Vážně mě překvapilo, že něco tak snadného bude mít takový účinek. Mám radost, že jsem na terapii psaním narazila a jsem zvědavá, co mě potká dneska, až zase budu psát! Děkuji velice! Šárka "

© 2020 Terapie Psaním/Leona Pešková. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!