Už jste se seznámili se svým Ezo Egem?

16.06.2023

autor: Leona Pešková

Osobně jsem měla tu čest poznat Ezo Ego a musím říci, že mi dost zamotalo hlavu.

Ten kdo se už delší dobu věnuje osobnímu rozvoji, se s ním jistě setkal, ale možná ani netuší, že se jedná o Ezo Ego a mylně si myslí, že s ním mluví zdroj neboli božství.

Naše Ego je opravdu mazané a dokáže se krásně přizpůsobit našemu růstu. To nám však může v životě přivodit nemalé problémy. Ego se totiž rychle učí nové jazyky.

Když se vydáme na cestu seberozvoje, začneme si uvědomovat své rodové programy. Zjišťujeme, jak nás programy ovládají a snažíme se to změnit. Nastává fáze uvědomování si Ega, které má tendenci nás nutit rozhodovat se na základě těchto programů. 

Když už se naučíme Ego odhalit a napojíme se na naše božství, zdroj, máme pocit, že už jsme nad Egem vyzráli. Jenomže Ego je s námi stále. A vlastně je to dobře.

Nyní však mnoho z nás vstupuje do nové fáze bytí. Už netoužíme na sobě pracovat, rozklíčovávat. Chceme to začít žít. 

S důvěrou a spojeni se svým zdrojem se odevzdáváme životu a přijímáme vše co nám život přináší. Víme, že vše co přichází, je v souladu s námi. Pro tuto fázi je důležité nebýt v odporu, protože jinak žijeme život v iluzi. Stáváme se pozorovateli svého života a učíme se nic nedělání.

Nedělat nic si můžeme vysvětlit různými způsoby, ale v tomhle případě to znamená,

"POZORUJ A REAGUJ AŽ UCÍTÍŠ ZE ZDROJE POKYN K AKCI"

Těžko se to vysvětluje, ale věřím, že už mnoho z vás ví, o čem mluvím.

Ale pozor!

V tomto levelu se často necháme zmást Ezo Egem v domnění, že k nám mluví náš zdroj. Začneme se tak motat v kruhu a nechápeme, proč se nám začínají dít situace, které jsme již v minulosti řešili.

Příklady jazyka Ezo Ega:

" tohle nemáš zapotřebí, nastav si své hranice"
" důležitá je sebeláska, proto mysli na sebe"
" v těchto energiích ti není dobře, proto odejdi"
" tvé tělo nechce pohyb, raději medituj"


Vše co jsme se naučili a díky aha momentům pochopili, nám najednou Ego opakuje jako naučenou mantru. Jenomže stále je to Ego, které s námi již postoupilo na vyšší level a muselo se přizpůsobit našemu růstu. Jinak bychom ho lehce odhalili. Naučilo se proto používat nový Ezo jazyk, kterým nás může lehce zmást. 

Myslíme si totiž, že k nám mluví náš zdroj, božství a začneme ho poslouchat. Uděláme rozhodnutí v dobré víře, že je to v souladu se zdrojem a pak se divíme, že se stále motáme v kruhu a řešíme ty stejné situace.

Jak tedy z kruhu ven?

Pokud jste už ve fázi, že důvěřujete, víte jaký život chcete žít a máte nacítěný svůj záměr, nedělejte nic. Uvědomte si, že jste přesně tam kde máte být a jste přesně s těmi lidmi, se kterými máte být. I když se vám to tak nemusí zpočátku jevit. Pokud má dojít k nějaké změně, vaše božství vám v pravý čas řekne, co dělat a kam se vydat. Nevytvářejte odpor, ten vám totiž brání v dalším posunu. Nechte vše v klidu plynout. 

Teprve až přijde impulz se zdroje, božství tak konejte. Do té doby jen sledujte sami sebe v daných situacích, udržujte se v klidu a seznamujte se se svým novým Ezo Egem.

Pokud se ti nedaří ukotvit se v novém levelu bez odporů, nebo máš plno nezodpovězených otázek, využij mé Motivační dialogy. 


© 2020 Terapie Psaním/Leona Pešková. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!