Proč stále přibírám i když jsem změnila stravu a mám dostatek pohybu?

31.05.2022

autor: Leona Pešková

Od začátku tohoto roku vnímám, že mi tělo dává signály, abych se o něj začala lépe starat. Za poslední dva roky jsem přibrala pár kilo a i přesto, že jsem zásadně změnila stravování, žádná kila dolů nešla, ba naopak.

I přesto, že své tělo stále vnímám jako krásné, mě tento stav překvapil a nutil k hlubšímu zamyšlení. Žádná kloudná odpověď mi však nepřišla a tak jsem vše nechala plynout. 

Už vím, že vše přijde v ten správný čas.

Můj vnitřní kritik mě stále pokouší a upozorňuje na mé nedostatky a já se zájmem pozoruji procesy, odehrávající se uvnitř mě.

Často když odcházím z domu proběhne poslední kontrola u zrcadla v předsíni a já se musím pochválit, že mi to fakt sluší. Tento pocit mi vydrží do prvního spatření se ve skle výlohy obchodu. V tu chvíli jako bych se viděla jinýma očima. Ego začne spřádat myšlenkové pochody, které se snaží zaútočit na mé sebepřijetí. Vše z nadhledu pozoruji a snažím se emočně nezapojovat. Přiznávám, že někdy se mi to nepodaří.

Co mám pochopit?

Odpověď se dostavila nedávno. Několik posledních dnů jsem zaznamenala, že moji pozornost přitahují silnější ženy. Vlastně vidím jen samé silnější ženy všude kde se pohybuji. Při pohledu na každou z nich však vždy vidím jak je krásná. Pokaždé na ně hledím s obdivem a láskou.

Chvíli trvalo, než jsem pochopila, že to není náhoda, ale zpráva pro mě.

Aha, tak proto nemohu zhubnout. Vesmír po mě chce, abych nepochybovala a viděla svoji krásu i v tomhle těle. Protože, pokud chci vedle sebe muže, který bude vidět moji pravou krásu, musím i já vidět svou krásu i když mám několik kilo navíc.  Uvnitř jsem totiž stále stejně krásná.

Zároveň mě to učí vidět v lidech jejich vnitřní krásu a zbavuji se tak povrchnosti a hodnocení na základě vzhledu. 

Sice přijímám své tělo takové jaké je, ale nemám to ještě zcela ukotvené. Ale jsem na dobré cestě to zvládnout. Uvidíme co nového mi toto uvědomění přinese. 

A závěr? Naše váha může souviset s mnoha faktory. Nejen se stravou a pohybem. Zamyslete se, zda vám tělo nedává signály ke změně postoje či myšlení. Často je právě tohle příčina všech potíží.


© 2020 Terapie Psaním/Leona Pešková. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!