Proč čím dál více lidí touží po vnitřní svobodě?

28.03.2021

autor: Leona Pešková

Již delší dobu pozoruji, že mnoho lidí ve spojitosti s prací a vztahy touží po svobodě. I v mém Záměru byla svoboda součástí mé vysněné práce. 

To mě přimělo zamyslet se, proč tomu tak je. 

Mnoho z vás nyní touží pracovat jako OSVČ nebo na poloviční úvazek a chcete si sami organizovat svůj čas. Jste ochotni vyměnit "zdánlivý" pocit jistoty a vykročit vstříc nejistotě.

V minulosti jsme se cítili nesvobodně, protože nám bylo mnohé zakazováno. Nabyli jsme tak dojmu, že pokud nám bude dovoleno cestovat, říkat své názory, podnikat, studovat atd., budeme svobodní a šťastní. 

To vše jsme mohli, ale přesto pocit svobody je stále u většiny z nás nenaplněn. Nyní v době korony si tento druh nesvobody znovu připomínáme a u mnohých to vyvolává nepříjemné pocity.

Dle mého názoru je tento druh svobody vlastně iluze. Nemá nic společného s vnitřním pocitem svobody, po kterém nyní touží čím dál více lidí. 

Pokud jste totiž vnitřně svobodní, nemůže vám nikdo tento pocit vzít, ale zároveň jste schopni respektovat svobodu i toho druhého. Například pro funkčnost vědomých partnerských vztahů je tohle nezbytná součást.

Proč nyní roste počet lidí, kteří touží po vnitřní svobodě?

Je to přirozený vývoj. V posledních několika letech se mnoho lidí, věnuje osobnímu rozvoji. Začínají chápat příčiny svého chování, odhalují rodové vzorce a orientují se ve svém vnitřním světě. Postupně z rolí obětí, malých dětí, manipulátorů, vyrostou a stávají se dospělými. Začnou přirozeně přebírat zodpovědnost za svůj život. Beze strachu a obav dokážou snadněji vystupovat ze svých komfortních zón. Již nepotřebují berličky a zcela se spoléhají na sebe.

Pokud začnete toužit po vnitřní svobodě, je to známka toho, že jste připraveni vzít život do svých rukou. Počáteční obavy a strachy jsou přirozené, ale vaše touha po svobodě bude čím dál silnější a tak vše zvládnete.

Vnitřní pocit svobody, je totiž spojen s naším vnitřním růstem. Jedině vnitřně dospělý člověk je schopen převzít zcela zodpovědnost za svůj život, čímž dochází k naplnění pocitu svobody.

Už jste dospělí a proto se tak i dokážete chovat. Víte, že nemusíte bojovat, ale konečně můžete začít žít v radosti a lásce.

Zjištění, že je mnoho těch co touží po vnitřní svobodě, mě naplňuje klidem a optimizmem. 

Proto jděte do toho! Nemáte co ztratit!

© 2020 Terapie Psaním/Leona Pešková. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!