Nespojuj peníze a práci!

03.02.2021

autor: Leona Pešková

Ráda bych vám zde zveřejnila popis mých pocitů a vhledů, které mi přišly během mého procesu. Mohou vám být inspirací a zároveň poznáte, že jsem se potýkala se stejnými problémy a otázkami jako vy nyní. 

Ukázka komunikace s mým zdrojem/božstvím!

Odepisuji pouze na pracovní nabídky, které mi opravdu po všech stránkách vyhovují. Dokonce když se rozhodnou mě pozvat na pohovor ( což nebývá často) a během telefonátu zjistím, že třeba pracovní doba není taková jakou bych chtěla, odmítnu a na pohovor nejdu. Dříve jsem chodila, teď už ne. 

Můj čas je pro mě opravdu drahocenný.

Někomu se může zdát, že jsem vybíravá a nechce se mi makat, ale nemám potřebu to někomu takovému vysvětlovat. 

Není totiž jednoduché odmítnout práci, když potřebujete peníze. Jenomže já už vím, že vzít práci jen kvůli tomu, že teď nemám love je hloupost. Dříve nebo později tě ta zdánlivá maličkost začne tak štvát, že budeš do práce chodit naštvaná a stejně nakonec odejdeš. 

Vesmír zkouší zda si opravdu stojím za tím co chci. 

Co mi však dělá problém, je být teď a tady a užívat si to. Často nejsem schopná nic doma udělat a celé dny proležím. Jako bych ten čas chtěla popohnat a dny prospat, aby to uteklo a nastal ten okamžik, kdy mi přijde ta skvělá práce. 

Jenomže dnes mi bylo vesmírem vše vysvětleno.

"Proč si hledáš práci? Proč na to tak tlačíš? Proč mě stále prosíš ať ti ji pošlu?"

  • Ty chceš být svobodná a sama si určovat, kolik času práci budeš věnovat.
  •  Chceš se zodpovídat jen sama sobě a ovlivňovat výši svých příjmů. 
  • Chceš dělat to co tě bude bavit a naplňovat. 

"Co když nemáš chodit do zaměstnání?" povídá vesmír, bůh, intuice, mé božství...

"Ale já potřebuji peníze!" odpověděla jsem.

"Dobře tomu rozumím, ale proč to spojuješ s prací, potažmo zaměstnáním?

 Jsou to dvě na sobě nezávislé věci. Vy lidé jste si vymysleli tuto nesmyslnou závislost Bez práce nejsou koláče, ale tak to není. Peníze se k tobě mohou dostat i jinak.

"Tak co mám dělat?" zeptala jsem se.

"Užívej si každý den a buď nadšená, že do práce chodit nemusíš! A peníze s tím nespojuj. 

Dělej věci co tě baví, buď v klidu a nikam nespěchej. Pozoruj co ti dělá radost. Mohou to být zdánlivé maličkosti: máš ráda procházky v přírodě, povídání s přáteli, psaní, péče o své tělo, tanec... cokoli. 

Můžeš si každou takovou radost zapsat do deníku, aby sis je vždy připomněla. A časem uvidíš, že z té radosti začneš něco tvořit. Hlavně neřeš, jak si tím vyděláš!"

"AHA, jasně, pochopila jsem. Co by někdo dal za to, že nemusí do práce. A já se tam stále hrnu."

Všemu rozumím a také vím, že si tento rozhovor budu muset stále připomínat, abych nesklouzla do starých kolejí. 

Ale o tom je celá tato HRA.

HLAVNĚ NESPOJOVAT PENÍZE S PRACÍ! tohle si v hlavě přehodit, bude velký oříšek Ale já to dám.


A dala jsem to! I když jsem měla posledních 500 Kč v peněžence, stále jsem věřila, že je o mě postaráno. Někdy mě můj klid až překvapoval, ale o to jde. Zůstat v klidu! Nakonec se vždy někde peníze objevily a já to zvládla. I za cenu toho, že jsem si peníze půjčila. Respektive jsem měla kolem sebe lidi, kteří mi nabídli pomoc. Z počátku jsem se tomu bránila, ale nakonec jsem pochopila, že mám vlastně velké štěstí, že mi někdo ochotně peníze půjčí a nespěchá na jejich vrácení. Přijala jsem je však s vědomím, že vím, že je vrátím a tak se i stane. 

Pokud bych si nechtěla půjčit ze strachu, že peníze nevrátím, dávám najevo božství, že celému procesu nevěřím. Užívala jsem si sebemenších maličkostí a udržovala jsem v sobě ten pocit, že je vše zařízené a pouze jsem čekala na další impuls k akci, který vycházel ze zdroje/božství. A přišel. Ale o tom příště.

Ten kdo by se chtěl vydat stejnou cestou a chce sdílet své kroky a zároveň cítit podporu stejně naladěných lidí, má možnost se přidat do uzavřené skupiny na fb Nepracuji! Dělám co mě naplňuje a baví.

© 2020 Terapie Psaním/Leona Pešková. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!